GSM İle Uzaktan Otomatik Sulama Kontrol

GSM İle Uzaktan Otomatik Sulama Kontrol

GSM ile uzaktan otomatik sulama kontrol sistemi, küçük ve orta ölçekli sera, bahçe, köklendirme vb alanlarınızın uzaktan izlenmesi ve sulamasını yapabilirsiniz. esular web ve mobil uygulamalar ile kullanabileceğiniz cihazımızda 2 adet selenoid vana kontrol çıkışı, 1 adet toprak nem sensör girişi ve 1 adet su sayacı pulse girişi bulunmaktadır. Tüm bu özellikleri ile hem sulamanızı uzaktan kontrol edebilir hemde sulamanın doğru şekilde gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol edebilirsiniz.

Harici enerji beslemeli olan cihazımızı 12-24V arası ve 1 amper akım değerine sahip herhangi bir güç kaynağı ile besleyebilirsiniz. Ayrıca kesintisiz kontrol ve elektrik kesintilerinden etkilenmemek için akü vb yedek güç kaynakları ile besleyerek sulama işlemini kesintisiz ve otomatik olarak yapabilirsiniz.

Web uygulamazdan yapacağınız otomatik ve takvimsel sulama seçenekleri ile siz sürekli olmasanız da sulama otomatik gerçekleşecektir. Ayrıca önemli durumlarda size bildirimler oluşturarak. Otomatik sulama sistemi ile tüm kontrol sizde.

GSM İle Uzaktan Otomatik Sulama Kontrol Ünitesi

GSM ile Uzaktan Otomatik Sulama Kontrol Ünitemiz ile birlikte tarımsal arazilerinizde pratik kontrollü akıllı kontrol sağlayabilirsiniz. Sulama için özelleşmiş pratik yapısı sayesinde ek kontrol cihazlarına ihtiyaç duymadan birçok işlevi tek başına getiren ürünümüz pratik kullanım ve kolay imkanı sunmaktadır. Tümleşik yapısı ve özelleşmiş sulama fonksiyonlarına sahip ürünümüz oldukça işlevsel ve kullanışladır. SMS, Web ve mobil uygulama üzerinden kontrol edilebilen cihaz özellikle pompalı kontrol sistemleri için kullanılabilir.

Cihaz ile ilgili temel özellikler aşağıda yer verilmiştir. Bir çok işlevsel özelliğe sahip GSM ile uzaktan sulama kontrol cihazımız hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GSM ile uzaktan otomatik sulama kontrol cihazı
 • Harici Besleme

  12-24 Volt arası 1 Amper güç kaynağı ile besleme yapabilirsiniz. Ayrıca akü ile enerji yedeklemesi yaprak sulama işleminin kesintisiz olmasını sağlayabilirsiniz.

 • Nem Kontrol

  Cihaz üzerinde 1 adet toprak nem kontrol girişi vardır. Bu kısma takacağınız nem sensörü ile toprak nemi ölçümlerinizi yapabilirsiniz. Sulama işlemini bu nem ölçüm değerine bağlayarak otomatik sulama yapabilirsiniz.

 • Su Sayacı Girişi

  Sisteme yerleştireceğiniz su sayacı ile sulamanın doğru şekilde gerçekleştiğini teyit edebilir isterseniz de bu sayacı ile otomatik sulama ve limitli sulama yapabilirsiniz.

 • Basınç Sensörü Girişi

  Cihaz üzerinde yer alan 0-10 bar arası basınç sensörü ile birlikte hem sulama takibinin daha iyi yapılmasını hem de aşırı basınç, düşük basınç, su olamaması gibi durumlarda otomatik pompa ve sulama durdurma işlemlerini yapabilmektedir. 4-20ma basınç sensörleri ile tam uyumludur.

 • Pompa Kontrol

  Cihaz üzerinden kuru kontak pompa kontrol çıkışı yer almaktadır. Bu çıkışa, invertör ve pompalarınızı bağlayabilirsiniz

 • Hidrolik Vana Kontrol

  Otomatik sulama cihazımızın 2 adet hidrolik vana kontrol çıkışı vardır. Bu çıkışa, latch selenoid, selonoid, ve motorlu pivot vanaları bağlayabilirsiniz. Vana kontrol çıkış gerilimi 9 volttur.

GSM ile Uzaktan Otomatik Sulama Uygulama Alanları

GSM ile uzaktan sulama sistemi genellikle tarım alanlarında sık tercih edilmektedir. Uzak bölgelerde bulunan tarım alanlarına gitmeden su açma, pompa ve vana açma gibi operasyonların kolaylıkla gerçekleştirilmesini sağlar. esular olarak bu noktada sunduğumuz esnek çözümümüzle birlikte pratik kontrollü uzaktan sulama çözümleri geliştirmekteyiz.

GSM ile sulama sistemleri hakkına detaylı bilgi için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

GSM ile uzaktan sulama sistemi kullanım alanları;

 • Otomatik sulama
 • Otomatik bahçe sulama
 • Bahçe Sulama
 • Uzaktan sulama otomasyonu
 • Akıllı sulama
 • Sera otomasyonu
 • Damla sulama otomasyonu
 • Pompa Kontrol
 • Çim sulama
 • Köklendirme otomasyonu
 • Çimlendirme otomasyonu
Geniş arazilerde sıralı otomatik sulama

Mobil Uygulama Üzerinden Kolay Kullanım

Uzaktan kontrol işlemini mobil ve web uygulama üzerinden kolayca gerçekleştirmek mümkündür. Sistemimiz içerisinde dahili olarak bulunan özellikler ile uzaktan manuel çalıştırma, otomatik sulama görevleri ve sensör destekli sulama işlemlerini geçekleştirebilirsiniz. 

esular bulut tabanlı otomatik sulama yönetim yazılımı

Uygulama üzerinden bir çok kontrollü gerçekleştirmek ve yönetmek oldukça kolaydır. Web ve mobil uygulama üzerinden istediğiniz yerden anında müdahale edebilirsiniz. Uygulama ise aşırı basınç, arıza durumları, sistemsel sorunlar, patlak, aşırı akış ve su yok gibi daha birçok noktada uyarılar oluşturur ve bilgilendirme yapar.

Bir çok sensör desteğine sahip uzaktan kontrollü akıllı sulama çözümlerimiz ile ihtiyaç duyulan etkin otomatik kontrolü sağılıyoruz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GSM İle Uzaktan Kontrol Cihazı Tanıtım Videosu

Ürün tanıtım videomuz da ürün ile ilgili bir çok farklı bilgiye erişebilirsiniz.

Faaliyet Alanlarımız

esular akıllı otomatik Sulama sistemi uygulama alanları

Su kaynağının kıt olduğu yerlerde damla sulama otomasyonu ile maliyetlerinizi azaltıyoruz. Kablosuz kontrol edilebilir hidrolik vanalar sayesinde, arazinin her bir noktasına eşit oranda su dağıtımı sağlanır ve hepsi tek bir noktadan kontrol edilir

Sera üretimi istenen düzeyde tutmak, ürün kalitesini iyileştirmek ve pH dengesini kontrol altında tutmak için modern seralarda sulama yönetimi tam otomatik hale getiriyoruz

Bütün tarım arazilerinizde kablolama ve harici güç kaynağına gerek kalmaksızın dünyanın en değerli kaynağını en verimli şekilde kullanmanızı ve yönetmenizi sağlıyoruz. İster sulama senaryonuzu belirleyin ister tam otomatik sulama yapın

Peyzaj sulamalarında vanaları akıllı hale getirerek daha verimli ve etkin sulama sağlıyoruz. Uzaktan kontrol edilebilir vanalar ve uzaktan güncellenen senaryolar ile tüm kontrol sizin elinizde

Golf ve futbol sahalarında debi ve basınç değerleri kontrol edilerek homojen bir sulama yapılması sağlanmaktadır.  Bütün vana ve pompalar kablo çekilmeden uzaktan kontrol edilebilir

Akıllı sulama şehir projeleri

Akıllı Şehirler

Akıllı şehir uygulamalarında kablosuz ve 10+ yılı aşkın dahili piller ile çalışabilen sensörler ile sulama bölgelerinin zamanında ve istenildiği gibi sulanmasını sağlıyoruz. Yağmur yağdığında sulama yapan fıskiyelere artık son

GSM İle Uzaktan Otomatik Sulama Kontrol

GSM İle Uzaktan Otomatik Sulama Kontrol” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön