EKOTÜRK TV İmece Tarım Programının Konuğuyuz

esular-ekoturk-canli-yayin

EKOTÜRK TV İmece Tarım Programının Konuğuyuz

esular olarak Ekotürk TV İmece Tarım Programının Canlı Yayın Konuğuyuz. Tarımsal sulama ve suyun etkin kullanımı konuşmamızın ana odağı oldu.

esular-ekoturk-canli-yayin-2-min

Esular olarak, önemli bir canlı yayın olan Ekotürk TV’de İmeceTarım programına katıldık. Program, tarımsal sulama ve suyun etkin kullanımı üzerine uzman konukların katılımıyla gerçekleşti. İşte canlı yayında ele aldığımız konular ve öne çıkan başlıklar:

            Tarımsal Sulamada Verimlilik: Suyun Etkin Kullanımı

            Esular Girişimi: Tarım Sektöründeki Yenilikçi Yaklaşımlar

            Tarım ve Sürdürülebilirlik: İklim Değişikliği ile Mücadele

            İklim Finansmanı: Tarım Sektörünün Geleceği

esular olarak tarım ve su yönetimi sektörlerini dijitalleştiren, veri tabanlı kararlarla su ve gübre kaynaklarının daha verimli kullanılmasını ve sürdürülebilir tarımı teşvik etmeyi amaçlayan ve sağlayan yapay zeka destekli su ve enerji yönetim platformumuzu ve yaptıklarımızı anlattık. Bulut tabanlı, yapay zeka destekli yazılımlar ile entegre edilmiş donanım ve yazılım çözümlerimiz ile tarım alanlarını dijital hale getirip, veriye dayalı verdiğimiz kararlar ile kaynaklarımızın kullanımını optimize edip, çiftçimizin maliyetlerini azaltıyoruz. Veriye dayalı sistemlerimiz ile bitki sulama tahminlemesi yapıyoruz dahası bitkiye ihtiyacı kadar suyu doğru zamanda doğru miktarda uzaktan çiftçimizin istediği yer ve zamandan vermesini olanak tanıyoruz. Sadece sulama bacağında devrim yaratmıyoruz aynı zamanda gübreleme sistemlerinin de uzaktan yönetimini sağlıyoruz. Doğru miktarda gübre miktarını uzaktan kontrolle verilmesini sağlayan çözümlere sahibiz. Arazideki kayıp, kaçak, arıza durumlarını yapay zeka destekli çözümlerimiz ile tespit ediyoruz, sistemi otomatik durduruyoruz ve kullanıcımıza bildirim gönderiyoruz. 

esular-ekoturk-canli-yayin-10-2

Uzaktan kontrol edilebilen, akıllı sistemlerimiz ile çiftçilerimizin gece sulaması yapmasını sağlıyoruz. Bu sayede hem daha az su kaynağı ile daha geniş alanı suluyoruz hem de sulama kaynaklı enerji maliyetleri konusunda ciddi tasarruf sağlıyoruz. Ez cümle, Sürdürülebilir tarım, su ve gübre yönetimi noktasında izleyen, öğrenen ve yöneten teknolojik çözümler sunuyoruz.

esular-ekoturk-canli-yayin-12-2

Tarımın icat edildiği ve belkide insanlığın inşa edildiği topraklardayız. Doğru ve sürdürülebilir su yönetimi sadece şu an gündemimizi yoğun olarak meşgul eden kuraklık, iklim değişikliği gibi sorunların önündeki en önemli yöntemlerden biri değil aynı zamanda küresel gıda arz güvenliğimizin sağlanması, dilimize pelesenk olan sürdürülebilirlik hedeflerine hizmet edebilmemiz için çok kritik ve elzem. Bununla birlikte ne mutlu bize ki Cumhuriyetimizin 100. Yılını tamamladık. 2021 yılında da Cumhuriyetimizin ilk Su şurası yapıldı. Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılının da en stratejik değeri ‘SU’ olacak. Biz de bu kadim coğrafyadan çıkan yerli ve milli bir teknoloji şirketi olarak, logomuzda da keçi var bu yolda çözüm üretmeye keçi gibi inat ettik diyebiliriz. Inatla ve kararlılıkla 7/24 çalışmaya devam edeceğiz.

Canlı yayınımızın tamamını aşağıdaki link üzerinden izleyebilirsiniz:

EKOTÜRK TV İmece Tarım Programının Konuğuyuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön