Nehirlerde Su Seviyesi Ölçümü

nehirler-seviye-akıs-ve-basınc-sensoru

Nehirlerde Su Seviyesi Ölçümü

Nehirlerde su seviyesi ölçümü yapmak, güvenilir bir şekilde takip edilmesi,  yükselen sulara karşı çabuk ve hızlı bir önlem alabilmek için  oldukça önemlidir. Birçok bitki ve hayvan yılın farklı zamanlarında belirli su seviyesi aralıklarına ihtiyaç duyduğundan, nehirlerde su seviyesi ölçümü yapılmalıdır. Seviye ölçüm ve takip işlemi, esuların yenilikçi kablosuz ultrasonik seviye sensörleri sayesinde;  Hassas olarak ölçülebilir ve uzaktan izleme, kontrol, anında müdahale ve  veri kaydı yöntemleri ile bilgiler anlık takip edilebilir. 

Ultrasonik su seviyesi sensörümüz  verileri anlık  ölçer, anlık ölçüm yapıldığı için sistemimiz yüksek doğruluk gösterir. İstasyonlarımız su seviyesi verilerini doğrudan merkezi veri tabanımıza iletir, bu sayede web ve mobil uygulamamızla rahatlıkla takip edilebilir. Ayrıca uzaktan izleme sistemleri ile önemli seviyeler de  sınırlayıcı değerler devreye alınarak yetkili kişilere uyarı yapılmasının sağlanır.

nehirlerde-su-seviyesi-ölcümü

Açık Nehirlerde Su Akışı Ve Su Hızı Ölçümü

Açık nehirlerde su akışı ve su hızı ölçümü yapmak son derece önemlidir, su seviyesi yüksekliği kendi başına değerli bir bilgi olsa da açık nehirlerde su akışı ve su hızı ölçümü de büyük önem arz ediyor. Açık nehirlerde taşkın riskini anlamak ve önceden uyarı sağlamak, gereksiz enerji ve su kullanımını önlemek için su akışı ve su hızı ölçümü yapılır. 

Bir nehirdeki sürekli akış ölçmeyi pratik hale getirmek için esuların kablosuz akış ve basınç sensörünü kullanılmalıdır. Özellikle enerji problemi olan bölgeler için kablosuz uzaktan takip önemlidir.  Esular akış ve basınç sensörleri, kablosuz olarak çalışmaktadır. Ölçüm değerleri belirli aralıklar ile sunucuya iletilmektedir. Aynı zamanda bu değerler belirli aralıkları aşıldığı anda sunucuya iletilmekte ve alarmlar oluşturulabilmektedir. Limit değerler uzaktan kablosuz olarak ayarlanabilmektedir.

Nehirlerde Su Seviyesi Ölçümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön