Sürdürülebilirlik Taahhütleri

Sürdürülebilirlik Taahhütleri

Sürdürülebilirlik anlamında daha büyük sorumluluklar üstlenmeye, tüm eko-sistemimizi sürece dahil edip şirketlerin dünyamızın karşılaştığı sorunların çözümünün bir parçası olabilirler. Bunun gerekli olduğuna inanıyoruz çünkü hepimiz yarının dünyasına hazır olmalıyız, geleceğin beraberinde getireceği zorlukları ön görmeliyiz.

Bu anlamda dünyada  büyük şirketlerin veya ülkelerin 2030, 2050 için olan sürdürülebilirlik taahhütleri oldukça iç açıcı oluyor. 

Sürdürülebilirlik taahhütleri veren ülkeler veya şirketlerin sürdürülebilirlik taahhütlerine baktığımızda, en önemli doğal kaynağımız olan suyun verimliliğinin korunması ile ilgili önemli çalışmalar bulunmakta. Bu çalışmalardan bazılarını aşağıdaki gibi örneklendirebiliriz;

  • Coca-Cola İçecek sürdürülebilirlik taahhütleri arasında,  ‘’2030’a kadar su verimliliğini yüzde 20 artırmak Su nötrlüğünü hedeflemek ve su sıkıntısı olan bölgelerde toplum projeleri aracılığıyla su güvenliğini sağlamak.’’ yer almaktadır.
  • Loreal 2030 sürdürülebilirlik taahhütleri arasında sucul eko-sistemlere saygılı olmasını garantilemek amacıyla formüllerini ‘’2030 yılına kadar çevresel test platformumuzu kullanarak değerlendireceğiz.’’ ‘’Tüketicilerimizin ürünlerimizin kullanımına ilişkin su tüketimini 2016 yılına kıyasla ortalama ve nihai ürün başına %25 azaltmaları için kendimizi 2030 yılına kadar yenilemeyi hedefliyoruz.’’ ve ‘’2030 yılında stratejik tedarikçilerimiz faaliyet gösterdikleri tüm alanlarda su kaynaklarını sürdürülebilir bir şekilde kullanıyor olacak.’’ denildi.  
  • Arçelik, açıkladığı 2030 sürdürülebilirlik hedefleri arasında 2030 yılında ürün başına su çekimini 2015 baz yılına göre %45 azaltmayı hedefliyor.
  • Ülker, ‘’BM 2030 sürdürülebilir kalkınma amaçlarına katkı sağlamayı hedefliyoruz.’’ Su kullanımını %30 azaltmayı hedefliyor.

Esular olarak sürdürülebilirliği günlük faaliyetlerine entegre ederek ve tüm paydaşları dahil ederek daha iyi bir geleceğe kendini adamıştır. Hem kendi içimizde hem de geliştirdiğimiz teknolojilerle sürdürülebilirliği doğrudan destekliyoruz.

Geliştirdiğimiz teknolojiler ile birlikte öncelikli tarım alanları olmak üzere bir çok alanda daha sürdürülebilir üretim yapmayı sağlıyoruz. Tüm çözüm ortaklarımız ve müşterilerimizin sürdürülebilir üretim ve teknoloji ihtiyaçlarını karşılıyoruz.Özellikle geliştirdiğimiz akıllı su kontrol ve akıllı sulama teknolojileri ile daha verimli ve sürdürülebilir tarım üretimine doğrudan destekliyoruz. En büyük hedefimizde bu teknolojileri herkesin kullanımına sunmak ve yaygınlaşmasında öncülük etmek.

Sürdürülebilirlik Taahhütleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön