Blog | S.S.S | Bizi Takip Edin |

Esular Akıllı Sulama Ve Su Yönetim Sistemi
İzler, Öğrenir ve Yönetir

Esular, tarım ve su yönetimi sektörlerini dijitalleştirerek, veri tabanlı kararlarla su ve gübre kaynaklarının daha verimli kullanılmasını ve sürdürülebilir tarımı teşvik etmeyi amaçlayan bir yapay zeka destekli su ve enerji yönetim platformudur. Ürünlerimiz, bulut tabanlı, yapay zeka destekli yazılımlar ile entegre edilmiş donanım ve yazılım çözümlerinden oluşmaktadır. Sürdürülebilir tarım, su ve gübre yönetimi noktasında izleyen, öğrenen ve yöneten teknolojik çözümler sunuyoruz.

İzler

“Esular ile Tarımı Anında İzleyin! Tarımsal sensörlerimizle toprak nemini, basınç, pH, EC değerlerini anlık olarak takip ediyoruz. Ancak burada sadece izlemiyoruz, aynı zamanda bu verilere dayanarak öğreniyoruz.”

Öğrenir

“Sulamanın Bilimini Keşfedin! Tarım sensörlerimizden elde edilen verilerle, bitkilerinizin ihtiyaçlarını daha iyi anlıyoruz. Bu verileri analiz ederek, bitkilerin su gereksinimlerini ve toprak durumunu anlıyoruz. Ancak bununla yetinmiyoruz, aynı zamanda bu öğrenmelerimizi yönetimde kullanıyoruz.”

Yönetir

“Tarımı Akıllıca Yönetin! Esular, tarım yönetimini yapay zeka ile optimize ediyor. Toprak nem sensörleri, basınç sensörleri ve diğer tarımsal sensörlerden gelen verilerle sulama süreçlerini otomatik olarak düzenliyoruz. Yani, izleme ve öğrenmenin ardından bu bilgileri kullanarak sulama süreçlerini yönetiyoruz.”

Tarımın Geleceği

Tarımın Geleceğini Şekillendiriyoruz: Toprak Ve Bitkiyi İzliyor, Sensör Verilerinden Öğreniyor ve Sulamayı Ve Gübrelemeyi Yönetiyoruz

Çok Noktadan İzleme Ve Yönetim Sistemi

Esular'ın kablosuz akıllı sulama sistemi 3 temel parçadan oluşur ve kurulum aşamaları oldukça basittir

Merkez İstasyon Kurulumu

Merkez İstasyon, araziyi uygun bir açıyla gören bir noktaya yerleştirilir. Antenlerin yüksekliği artırılması gereken durumlarda, anten direkleri dikilir. Güneş panelinin açıları, güneşe maksimum maruziyet sağlamak üzere ayarlanır. Ayrıca, pompa, basınç sensörü ve su sayacı ek ekipmanlar takılabilir yapıdadır.

Vana & Sensörlerin Kurulumu

Vana kontrol üniteleri, sistemde bulunan vanaların her birine monte edilir. Mevcut vanalar hidrolik veya pivot motorlu vanalar değilse, önce vanaların değiştirilmesi gerekir. Vanaların yerleşimleri, çekim mesafelerine dikkat edilerek yapılır. Bu vanalar, sulama işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılır. 

Sistemi otonom hale getirmek için uygun kablosuz sensörler sisteme eklenir. Hava nem, toprak nem, yağış, basınç, akış gibi farklı sensörler kullanabilirsiniz. Bu sensörler, tam otomatik sulama işlemi için gereklidir.

esular mobil uygulama ile arazi sulama teknikleri

Uygulamaya Vana ve Sensör Eklenmesi

Web veya mobil uygulama aracılığıyla vana ve sensörleriniz sisteme eklenir. Bu sayede tam otomatik akıllı sulama sisteminizin kurulumu tamamlanır ve sulama işlemini etkin bir şekilde kontrol edebilirsiniz

Solar Enerji Beslemeli Merkez İstasyon

 • Kablosuz Kurulum

  Kurulum esnasında anten ve solar panel bağlantıları dışında herhangi bir kablolamaya ve harici enerjiye ihtiyaç yoktur. Vana ve sensörler ile lora ile haberleşir. Bulut sunucu ile GSM altyapısı üzerinden iletişim kurar.

 • Solar Enerji İle Çalışma

  Harici şebeke bağlantısına gerekmez. 40 wat solar panel ve 14AH akü ile 2 güne kadar kesintisiz iletişim imkanı sunar. İstenirse harici enerji girişi ile şehir şebekesine bağlanabilir.

 • 10 KM kadar Kontrol

  Vana ve sensörleri 10 km'ye kadar okuyabilir 5 km'ye kadar kontrol edebilirsiniz.Bu sayede Tüm sistem tamamen genişleyebilir yapıdadır.

 • Kolay Yeniden Ölçekleme

  Yeni vana ve sensörleri 5 dakika içinde kolayca sisteme ekleyebilirsiniz. Yeniden yapılandırmaya ihtiyaç olmadan kolay ekleme ve çıkarma yapma imkanı sağlar.

Dahili Pilli Kablosuz Vana Kontrol Ünitesi

 • Kablosuz Kurulum

  Kurulum esnasında güneş paneli, harici enerji ve otomasyon, ihtiyacı yoktur. Direkt vanaya bağlamak yeterlidir.

 • Dahili Pil İle Çalışma

  İçerisinde bulunan dahili pil ile 5 yıla kadar çalışma imkanı sunar herhangi ek enerji bağlantısı ve ya güneş paneline ihtiyaç yoktur.

 • 10 KM kadar Kontrol

  Vanaları yaklaşık 10 km mesafeden durum bilgilerini okuyabilir 5 km mesafeden kontrol edebilirsiniz.

 • Kolay Yeniden Ölçekleme

  Yeni vanaları 5 dakika içinde kolayca sisteme ekleyebilirsiniz. Yeniden yapılandırmaya ihtiyaç olmadan kolay ekleme ve çıkarma yapma imkanı sağlar.

Dahili Pilli Kablosuz Sensör Ünitesi

 • Kablosuz Kurulum

  Kurulum esnasında güneş paneli, harici enerji ve otomasyon, ihtiyacı yoktur. Direkt ilgili yüzeye ve ya sisteme bağlamak yeterldir.

 • Dahili Pil İle Çalışma

  İçerisinde bulunan dahili bir pil ile +1o yıla kadar pil ömrü sunar.

 • 10 KM kadar Kontrol

  Sensörleri 10 km kadar okuyabilir ve kontrol edebilirsiniz.Bu sayede tüm sistem tamamen genişleyebilir yapıdadır.

 • Kolay Yeniden Ölçekleme

  Yeni sensörleri 5 dakika içinde kolayca sisteme ekleyebilirsiniz. Yeniden yapılandırmaya ihtiyaç olmadan kolay ekleme ve çıkarma yapma imkanı sağlar.

MOBİLDEN VEYA WEB UYGULAMA ÜZERİNDEN RAHATÇA HER YERDEN KONTROL EDİN VE İZLEYİN

Bulut tabanlı yenilikçi özellikleri sayesinde uzaktan sulama sisteminizi yönetmek çok kolay. Mobil uygulama ile istediğiniz zaman istediğiniz yerden kolayca kontrol gerçekleştirebilir, önemli durumlarda bildirimler alarak etkin yönetime sahip olursunuz.

Web ara birimi ve mobil uygulama birbiri ile senkron olarak çalışır. Bu sayede her zaman en etkin şekilde kontrol sağlamamıza imkan verir.

Uygulamaya Genel Bakış

Faaliyet Alanlarımız

esular akıllı otomatik Sulama sistemi uygulama alanları

Su kaynağının kıt olduğu yerlerde damla sulama otomasyonu ile maliyetlerinizi azaltıyoruz. Kablosuz kontrol edilebilir hidrolik vanalar sayesinde, arazinin her bir noktasına eşit oranda su dağıtımı sağlanır ve hepsi tek bir noktadan kontrol edilir

Sera üretimi istenen düzeyde tutmak, ürün kalitesini iyileştirmek ve pH dengesini kontrol altında tutmak için modern seralarda sulama yönetimi tam otomatik hale getiriyoruz

Bütün tarım arazilerinizde kablolama ve harici güç kaynağına gerek kalmaksızın dünyanın en değerli kaynağını en verimli şekilde kullanmanızı ve yönetmenizi sağlıyoruz. İster sulama senaryonuzu belirleyin ister tam otomatik sulama yapın

Peyzaj sulamalarında vanaları akıllı hale getirerek daha verimli ve etkin sulama sağlıyoruz. Uzaktan kontrol edilebilir vanalar ve uzaktan güncellenen senaryolar ile tüm kontrol sizin elinizde

Golf ve futbol sahalarında debi ve basınç değerleri kontrol edilerek homojen bir sulama yapılması sağlanmaktadır.  Bütün vana ve pompalar kablo çekilmeden uzaktan kontrol edilebilir

Akıllı sulama şehir projeleri

Akıllı Şehirler

Akıllı şehir uygulamalarında kablosuz ve 10+ yılı aşkın dahili piller ile çalışabilen sensörler ile sulama bölgelerinin zamanında ve istenildiği gibi sulanmasını sağlıyoruz. Yağmur yağdığında sulama yapan fıskiyelere artık son

Başa dön