Blog | S.S.S | Bizi Takip Edin |

Esular Akıllı Sulama Alt Yapı Teknolojisi

Geliştirdiğimiz kablosuz ve pilli akıllı sulama otomasyon teknolojimiz ve sensör destekli akıllı algoritmalarımız ile dijital tarıma yön veriyoruz

4 Aşamadan Oluşan Kapsamlı Akıllı Sulama Otomasyon Alt Yapı Hizmeti Sunuyoruz

 • 1- Kablosuz pilli haberleşme , sensör ve sulama otomasyon alt yapısı

  Tamamen dahili pilli sensör, vana ve donanımlar ile birlikte arazide kolayca kurulum sağlayan akıllı donanım ve sensör ürünleri ile sunuyoruz. Her yerde ve her şekilde kullanılabilir yapı sağlıyoruz.

 • 2- Bulut tabanlı web ve mobil uygulama destekli yönetim yazılımı

  Her yerden ve her şekilde kolay kullanım sunan yazılım çözümleri sayesinde kolay erişim sunuyoruz. Çok akıllı yapısı sayesinde birkaç küçük ayarlama ile birlikte çok kolay kullanım sunabilmekteyiz. Herkesin kullanabilmesi için tasarlıyoruz.

 • 3-Akıllı algoritmalar ve sensör çözümleri

  Toprak nemi, yağış miktarı, basınç, akış gibi bir çok akıllı özelliği içerinde barındıran çözümlerimiz ile tarımı dijitalleştiriyoruz. Farklı tip sensörler ve algoritma destekleri ile maksimum verimi sağlarken tasarrufu ve ürün verimini artırıyoruz. Her zaman her şeye tam hazır akıllı yapısı ile tüm yükü taşıyoruz.

 • 4- Kodlama ve karmaşık kurulum gerektirmeyen kolay uygulama

  En küçük araziden en büyük araziye her yerde kullanılabilir bir çözüm tasarladık. Kolay kuruluma sahip ve kodlama gerektirmeden kullanılabilen yazılım ve donanım çözümlerimiz ile herkesin kullanımına uygun. Her aşamada herkes için en iyi çözümü sunmayı hedefliyoruz.

1- Kablosuz Pilli Haberleşme , Sensör ve Sulama Otomasyon Alt Yapısı

Kablosuz vana kontrol ünitesi
 • Kablosuz Kurulum

  Kurulum esnasında güneş paneli, harici enerji ve otomasyon, ihtiyacı yoktur. Direkt vanaya bağlamak yeterlidir.

 • Dahili Pil İle Çalışma

  İçerisinde bulunan dahili pil ile 5 yıla kadar çalışma imkanı sunar herhangi ek enerji bağlantısı veya güneş paneline ihtiyaç yoktur.

 • 10 KM' ye Kadar Kablosuz Kontrol

  Vanaların durum bilgilerini yaklaşık 10 km mesafeden okuyabilir 5 km mesafeden kontrol edebilirsiniz.

 • Kolay Yeniden Ölçekleme

  Yeni vana ve sensörleri 5 dakika içinde kolayca sisteme ekleyebilirsiniz. Yeniden yapılandırmaya ihtiyaç olmadan kolay ekleme ve çıkarma yapma imkanı sağlar.

2- Bulut Tabanlı Web Ve Mobil Uygulama Destekli Yönetim Yazılımı

esular otomatik sulama uygulaması
 • Kolay Kullanım

  Pratik yapısı ve akıllı özellikleri sayesinde kolayca kullanım sağlar. Öğrenme süresi çok kısadır.

 • Pratik Arabirim

  Sulama ve su kontrolü için özelleştirilmiş pratik arabirim sayesinde etkin yönetim sunar.

 • Api Entegrasyon

  Farklı entegrasyon yöntemleri sayesinde hem farklı uygulamalar hem de farklı sistemler ile kolay entegrasyon sağlar.

 • Akıllı Mimari

  Akıllı yapısı sayesinde tek tıkla tüm sulama sürecinin kolayca yönetilmesini sağlar. Sahip olduğu makine öğrenimi ve yapay zeka sayesinde etkin sulama kontrolü sağlar.

3-Akıllı algoritmalar ve sensör çözümleri

Çok noktadan kablosuz sulama otomasyonu
Sensör verilleri ile akıllı sulama
 • Hassas Tarım Çözümleri

  Hassas tarım için gerekli sensör verilerini işleyerek etkin kontrol sağlar. Makine öğrenimi ve yapay zeka desteği sayesinde etkin yönetim sunar.

 • Farklı Sensör Seçenekleri

  Toprak nemi, hava durumu, meteoroloji verileri, basınç, akış, havuz seviyesi gibi bir çok farklı sensör verisini değerlendiren çözümlerimiz ile etkin tarımsal yönetim sağlıyoruz.

 • Akıllı Sensörler

  Hem sensör içi hem de bulut tabanlı yazılımlarımızda sunduğumuz akıllı özelliklerimiz sayesinde hassas tarım uygulamaları sağlamaktayız. Öngörülü ve verimli sulamayı sağlıyoruz.

 • Kolay Yeniden Ölçekleme

  Yeni vana ve sensörleri 5 dakika içinde kolayca sisteme ekleyebilirsiniz. Yeniden yapılandırmaya ihtiyaç olmadan kolay ekleme ve çıkarma yapma imkanı sağlar.

4- Kodlama Ve Karmaşık Kurulum Gerektirmeyen Kolay Otomasyon Çözümü

Merkezi sistem pompa kontrol ünitesi
 • 1- Merkez Sulama Kontrol Ünitesi Kurulumu Yapılır

  Araziyi uygun bir açı ile gören noktaya toplama ünitesi kurulumu gerçekleştirilir. Antenlere ek yükseklik kazdırmak için anten direği dikilebilir. Kurulum esnasında güneş panelinin açıları güneşe göre uygun olarak ayarlanır.

 • 2- Vana Kontrol Ünitelerinin Kurulumu Yapılır

  Sistemde ayrık halde bulunan vanalar teker teker vana kontrol ünitesine montajı yapılır. Eğer kurulu olan vanalar hidrolik veya pivot vanalı değil ise vanaların öncelikle değiştirilmesi gereklidir. Çekim mesafesine dikkat edilerek vanaların kurulumu yapılır. Vanalar sulama işlemini gerçekleştirmek için kullanılır. Kablolama ve elektrik ihtiyacı olmadan kolayca montaj edilir. Tak çalıştır özelliğe sahiptir.

kablosuz akıllı sulama vanası
Pilli havuz seviye tespit sensörü-iki kademe
 • 3- Sensör Üniteleri Uygun Sensörler İle Montaj Edilir

  Sisteminize otonom özellik kazandırmak için uygun kablosuz sensörleri sisteme ekleyebilirsiniz. Hava nem, toprak nem, yağış, basınç, akış gibi sensör seçenekleri ile tam otomatik sulama sağlamanız mümkün olacaktır.

 • 4- Uygulamaya Vana Ve Sensörler Eklenir

  Web veya mobil uygulama üzerinden vana ve sensörlerinizi ekleyip gerekli kontrolleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede tam otomatik akıllı sulama sisteminizin kurulumu tamamlanacak ve etkin şekilde sulamanızı yapabileceksiniz.

esular bulut tabanlı otomatik sulama yönetim yazılımı

Faaliyet Alanlarımız

esular akıllı otomatik Sulama sistemi uygulama alanları

Su kaynağının kıt olduğu yerlerde damla sulama otomasyonu ile maliyetlerinizi azaltıyoruz. Kablosuz kontrol edilebilir hidrolik vanalar sayesinde, arazinin her bir noktasına eşit oranda su dağıtımı sağlanır ve hepsi tek bir noktadan kontrol edilir

Sera üretimi istenen düzeyde tutmak, ürün kalitesini iyileştirmek ve pH dengesini kontrol altında tutmak için modern seralarda sulama yönetimi tam otomatik hale getiriyoruz

Bütün tarım arazilerinizde kablolama ve harici güç kaynağına gerek kalmaksızın dünyanın en değerli kaynağını en verimli şekilde kullanmanızı ve yönetmenizi sağlıyoruz. İster sulama senaryonuzu belirleyin ister tam otomatik sulama yapın

Peyzaj sulamalarında vanaları akıllı hale getirerek daha verimli ve etkin sulama sağlıyoruz. Uzaktan kontrol edilebilir vanalar ve uzaktan güncellenen senaryolar ile tüm kontrol sizin elinizde

Golf ve futbol sahalarında debi ve basınç değerleri kontrol edilerek homojen bir sulama yapılması sağlanmaktadır.  Bütün vana ve pompalar kablo çekilmeden uzaktan kontrol edilebilir

Akıllı sulama şehir projeleri

Akıllı Şehirler

Akıllı şehir uygulamalarında kablosuz ve 10+ yılı aşkın dahili piller ile çalışabilen sensörler ile sulama bölgelerinin zamanında ve istenildiği gibi sulanmasını sağlıyoruz. Yağmur yağdığında sulama yapan fıskiyelere artık son

Başa dön