Blog | S.S.S | Bizi Takip Edin |

+10 yılı aşkın tecrübe

esular, Kablosuz Akıllı Otomatik Peyzaj Sulama Sistemi

Hazırlamış olduğumuz sulama sistemi ile birlikte peyzaj sulama bölgelerinizi kablosuz olarak kontrol etmenizi sağlıyoruz. Otomatik sulama senaryoları, hava nemi, toprak nemi ve yağış durumu gibi çözümler ile tam otomatik uzaktan kontrol edilebilir kablosuz peyzaj sulama hizmeti veriyoruz.

+10 yılı aşkın tecrübe

esular, Kablosuz Akıllı Otomatik Peyzaj Sulama Sistemi

Hazırlamış olduğumuz sulama sistemi ile birlikte peyzaj sulama bölgelerinizi kablosuz olarak kontrol etmenizi sağlıyoruz. Otomatik sulama senaryoları, hava nemi, toprak nemi ve yağış durumu gibi çözümler ile tam otomatik uzaktan kontrol edilebilir kablosuz peyzaj sulama hizmeti veriyoruz.

3 adımda kablosuz otomatik sulama

Peyzaj Nedir?

Peyzaj nedir sorusuna verilecek cevap binanın dışında kalan,parklar, bahçeler, yollar, duvarlar, havuzlar, setler, tesislerin sanatsal şekilde düzenlenmesidir. Çoğunlukla yeşil alan ve çiçeklerden oluşan mimari yapılardır. Peyzaj uygulamalar genelde peyzaj mimarları tarafından kontrollü şekilde gerçekleştirilmesi gereken mimari yapılardır.

Avrupa Peyzaj Sözleşmesine göre tanımı ise; peyzaj, insanlar tarafından algılandığı şekliyle, karakteri tabii veya insanî unsurların eyleminin ve etkileşiminin sonucu olan bir alan anlamına gelir. Peyzaj önemlidir ama manzara gibi değil, çünkü tarih ile günümüz, kültür ile tabiat arasında bağlantı kurar.

Otomatik Peyzaj Sulama

Otomatik sulama sistemleri otomatik kontrol elektronik parçalar, vanalar, borular ve sulama başlıklarından oluştur. Kontrol birimleri en bilinen adıyla zamanlayıcı dır. Zamanlayıcılar sulama takvimi oluşturup sulama yapmanızı sağlar.  Bu zamanlayıcılar pilli ve ya elektrikli olabilir ve sistemin ikinci birleşeni olan selenoid özellikli hidrolik sulama vanaları kontrol ederler. Üçüncü birleşenler sprey başlıklar ve ya damlama sulama sistemlerdir. Vanalar zamanlayıcı tarafından otomatik kontrol edilerek sulama gerçekleştirilmiş olur.

Otomatik sulama sulamanın yapıldığı hemen hemen her yerde kullanmak mümkündür. En yaygın kullanım alanları villaar, belediye park bahçe sulamaları, refüj sulamaları, Fabrika ananları, refüj yeşil alanlar, tarlalar, tarım arazileri, golf sahaları ve futbol sahalarıdır.

Su yönetilmesi ve gereksiz sulamanın önüne geçmek daha verimli sulamak için otomatik sulama çözümlerinin giderek artığı görülmektedir.

Esular otomatik golf sahası sulama sistemi
Esular otomatik golf sahası sulama sistemi

esular,Kablosuz Uzaktan Kontrollü Peyzaj Sulama

Klasik peyzaj otomasyon  sistemlerinin en büyük dezavantajı uzaktan kontrol yapılaması ve kablolamaya olan ihtiyaçtır. esular, vana ve sensörleri kablosuz olarak kontrol etmenize olanarak tanır. kablosuz ve pilli yapıdadır. Bu sayede herhangi bir kablolama yapmadan rahatlıkla peyzaj alanlarınızı otomasyon kontrollü bir yapıya sokabilirsiniz.

Bir diğer önemli özelliği ise uzaktan kontrol edebilmeniz ve  sulama alanlarınız için bulut yazılımızla sulama alanlarınızı aktif olarak yönetebilmenizdir.  esular  ile peyzaj alanlarınızı daha etkin sulayabilirsiniz. Bunu yapmak ise çok kolaydır. Eski otomasyon sisteminizi ve ya hali hazırda bulunan klasik sulama tesisatınızda çok büyük değişiklikler yapmadan gerçekleştirmek çok kolaydır. Uygulamayı gerçekleştirmek için ekstra çalışma yapmaya gerek yoktur. Yen sistemlerde ise ayrık vana kontrole izin vermesi ve kablolamayı tamamen ortadan kaldırması sebebiyle kurulum maliyetlerinizi oldukça düşürecektir.

 

esular kablosuz akıllı sulama sistemi
esular kablosuz akıllı sulama sistemi

Sulama Sistemi 3 parçadan oluşmaktadır Ve tamamen kablosuz yapıdadır. Kurulum esnasında ek enerji İhtiyacı yoktur.

Tarımsal akıllı tarımsal sulama sistemi
 • 1- Toplama Ünitesi Kurulumu Yapılır

  Araziyi uygun bir açı ile gören noktaya toplama ünitesi kurulumu gerçekleştirilir. Antenlere ek yükseklik kazdırmak için anten direği dikilebilir. Kurulum esnasında güneş panelinin açıları güneşe göre uygun olarak ayarlanır.

 • 2- Vana Kontrol Ünitelerinin Kurulumu Yapılır

  Sistemde ayrık halde bulunan vanalara teker teker vana kontrol ünitesine montajı yapılır. Eğer kurulu olan vanalar hidrolik veya pilot vanalı değil ise vanaların öncelikle değiştirilmesi gereklidir. Çekim mesafesine dikkat edilerek vanaların kurulumu yapılır. Vanalar sulama işlemini gerçekleştirmek için kullanılacaktır.

 • 3- Sensör Üniteleri Uygun Sensörler İle Montaj Edilir

  Sisteminize otonom özellik kazandırmak için uygun kablosuz sensörleri sisteme ekleyebilirsiniz. Hava nem, toprak nem, yağış, basınç, akış gibi sensör seçenekleri ile tam otomatik sulama sağlamanız mümkün olacaktır.

 • 4- Uygulamaya Vana Ve Sensörler Eklenir

  Web veya mobil uygulama üzerinden vana ve sensörlerinizi ekleyip gerekli kontrolleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede tam otomatik akıllı sulama sisteminizin kurulumu tamamlanacak ve etkin şekilde sulamanızı yapabileceksiniz.

Örnek Çalışma Videosu

3 adımda kablosuz otomatik sulama

MOBİLDEN VEYA WEB UYGULAMA ÜZERİNDEN RAHATÇA HER YERDEN KONTROL EDİN VE İZLEYİN

Bulut tabanlı yenilikçi özellikleri sayesinde uzaktan sulama sisteminizi yönetmek çok kolay. Mobil uygulama ile istediğiniz zaman istediğiniz yerden kolayca kontrol gerçekleştirebilir, önemli durumlarda bildirimler alarak etkin yönetime sahip olursunuz.

Web ara birimi ve mobil uygulama birbiri ile senkron olarak çalışır. Bu sayede her zaman en etkin şekilde kontrol sağlamamıza imkan verir.

esular, Kablosuz Otomatik Akıllı
Sulama Asistanınız

esular otomatik peyzaj sulama sistemi
Bulut tabanlı sulama kontrol yazılımı

Özellikler

Gelişmiş Ve yenilikçi Özellikler

Kablosuz Kontrol

10 Km'ye kadar kablosuz iletişim olanağı.

Pille Çalışma

Vana, sensör ve toplama ünitelerinin tamamı dahili pilli çalışır. 10+ yıl pil ömrü.

Su Geçirmez

IP67 kutu ile su geçirmez yapı. Uzun kullanım ömrü sunar.

Performans

Güçlü donanım, yazılım, sunucu ve uygulamalar ile sorunsuz çalışma.

Akıllı Kontrol

Sensör ve verilerle desteklenmiş akıllı kontrol yapısı.

Mobil Uyum

Mobil uygulama ile kolay ve pratik kontrol.

Çevrim Dışı Çalışma

Konfigre edilebilir senaryolarla internet olmadan çalışma.

Uyarı ve Bildirim

Önemli durumlarda alarm ve bildirimler ile sizi uyarır.

Özellikler

Gelişmiş ve Yenilikçi Özellikler

Kablosuz Kontrol

10 Km'ye kadar kablosuz iletişim olanağı

Pille Çalışma

Vana, sensör ve toplama ünitelerinin tamamı dahili pil ile çalışır. 10+ yıl pil ömrü

Su Geçirmez

IP67 kutu ile su geçirmez yapı. Uzun kullanım ömrü sunar

Performans

Güçlü donanım, yazılım, sunucu ve uygulamalar ile sorunsuz çalışma

Akıllı Kontrol

Sensör ve verilerle desteklenmiş akıllı kontrol yapısı

Mobil Uyum

Mobil uygulama ile kolay ve pratik kontrol

Çevrim Dışı Çalışma

Konfigüre edilebilir senaryolar ile internet olmadan çalışma

Uyarı ve Bildirim

Önemli durumlarda alarm ve bildirimler ile sizi uyarır

Faaliyet Alanlarımız

esular akıllı otomatik sistemi uygulama alanları

Peyzaj sulamalarında vanaları akıllı hale getirerek daha verimli ve etkin sulama sağlıyoruz. Uzaktan kontrol edilebilir vanalar ve uzaktan güncellenen senaryolar ile tüm kontrol sizin elinizde

Sera üretimi istenen düzeyde tutmak, ürün kalitesini iyileştirmek ve pH dengesini kontrol altında tutmak için modern seralarda sulama yönetimi tam otomatik hale getiriyoruz

Golf ve futbol sahalarında debi ve basınç değerleri kontrol edilerek homojen bir sulama yapılması sağlanmaktadır.  Bütün vana ve pompalar kablo çekilmeden uzaktan kontrol edilebilir

Bütün tarım arazilerinizde kablolama ve harici güç kaynağına gerek kalmaksızın dünyanın en değerli kaynağını en verimli şekilde kullanmanızı ve yönetmenizi sağlıyoruz. İster sulama senaryonuzu belirleyin ister tam otomatik sulama yapın

Su kaynağının kıt olduğu yerlerde damla sulama otomasyonu ile maliyetlerinizi azaltıyoruz. Kablosuz kontrol edilebilir hidrolik vanalar sayesinde, arazinin her bir noktasına eşit oranda su dağıtımı sağlanır ve hepsi tek bir noktadan kontrol edilir

Akıllı sulama şehir projeleri

Akıllı Şehirler

Akıllı şehir uygulamalarında kablosuz ve 10+ yılı aşkın dahili piller ile çalışabilen sensörler ile sulama bölgelerinin zamanında ve istenildiği gibi sulanmasını sağlıyoruz. Yağmur yağdığında sulama yapan fıskiyelere artık son

Akıllı Sulama Asistanınız

Akıllı Sulama Asistanınız

Başa dön

esular logo

Akıllı Sulama Sistemini Hemen Şimdi Deneyin!!