Blog | S.S.S | Bizi Takip Edin |

avbis nedir

Avbis Nedir

Avbis Nedir, Ne Amaçla Kullanılır ?

Avbis tarım ve orman bakanlığı tarafından geliştirilmiş ve avcılık faaliyetlerini kayıt altına almak için kullanılan avcı takip sistemdir. Web sistemi ve mobil uygulama üzerinde avcıların giriş yaparak avcı kimlik bilgileri ile giriş yaptığı sistemde harita üzerinden ilgili av bölgesinden kota alması gerekmektedir.

Avbis sitemi sayesinden avcılık faaliyetleri Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kolayca takip edilmesi amaçlanmaktadır. Bu sayede yaban hayatının etkin şekilde korunması sağlanırken avcılık faaliyetlerin de kontrol altında yapılması sağlanmaktadır.

Av hayvanlarının üretimi, koruma kontrolün etkin ve programlı bir şekilde yapılması, avcıların ve paydaşların bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi için avlak sistemi geliştirilmiştir. Böylece planlı avcılığa geçilerek, tabiata destek verilmesi anlamına gelen “Sürdürülebilir Av Yönetimi” faaliyetleriyle yaban hayatının daha etkin bir şekilde korunmaya başlanması hedeflenmektedir.

Avbis Sistemine Giriş Nasıl Yapılır ?

Tarım Ve Orman bakanlığının sistesinden sisteme giriş yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki linklere tıklayarakta sisteme giriş işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tarım Ve Orman Bakanlığı Sitesi

Avbis

Avbis Mobil Uygulaması Var mı?

Avbis sitemine mobil uygulama ile giriş yaparak kayıt olabilirsiniz.  Play store girip Ava Avcı diye aratarak  ve aşağıdaki linkten uygulamayı indirip kimlik bilgileriniz ve avcı belge şifre bilgilerinizi girerek sisteme giriş yapabilir. Av için lota ayırabilirsiniz.

AVBIS Android Uygulama Linki:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobilion.avaavci

Avbis'ten Telefon İle Kota Alma

DKMP internet erişimi olmayan ya da AVBİS Mobil Uygulama hizmetini kullanmayan avcıların taleplerini karşılamak maksadıyla avcıların telefon ile rezervasyon yaptırabilmeleri için çağrı numarası tahsis edildi. Tahsis edilen 0850 888 06 06 numaralı hat, internet aracılığı ile avlanma kotası alamayan avcılarımız için büyük kolaylık sağlayacak. Avcılar AVBİS Çağrı Merkezi hizmetini kullanarak istedikleri avlaktan rezervasyon yapabilecek. Hat, bir ihbar hattı olmayıp tamamen avcıların kotalara daha rahat erişimini sağlamak için verilen bir hizmet niteliği taşımaktadır.

Esular Akıllı Otomatik Sulama Sistemi Uygulama Alanları

Mısır damla sulama

Su kaynağının kıt olduğu yerlerde damla sulama otomasyonu ile maliyetlerinizi azaltıyoruz. Kablosuz kontrol edilebilir hidrolik vanalar sayesinde, arazinin her bir noktasına eşit oranda su dağıtımı sağlanır ve hepsi tek bir noktadan kontrol edilir

Sera üretimi istenen düzeyde tutmak, ürün kalitesini iyileştirmek ve pH dengesini kontrol altında tutmak için modern seralarda sulama yönetimi tam otomatik hale getiriyoruz.

 

 

Bütün tarım arazilerinizde kablolama ve harici güç kaynağına gerek kalmaksızın dünyanın en değerli kaynağını en verimli şekilde kullanmanızı ve yönetmenizi sağlıyoruz. İster sulama senaryonuzu belirleyin ister tam otomatik sulama yapın

Peyzaj sulamalarında vanaları akıllı hale getirerek daha verimli ve etkin sulama sağlıyoruz. Uzaktan kontrol edilebilir vanalar ve uzaktan güncellenen senaryolar ile tüm kontrol sizin elinizde

Golf ve futbol sahalarında debi ve basınç değerleri kontrol edilerek homojen bir sulama yapılması sağlanmaktadır.  Bütün vana ve pompalar kablo çekilmeden uzaktan kontrol edilebilir

 

Akıllı sulama şehir projeleri

Akıllı Şehirler

Akıllı şehir uygulamalarında kablosuz ve 10+ yılı aşkın dahili piller ile çalışabilen sensörler ile sulama bölgelerinin zamanında ve istenildiği gibi sulanmasını sağlıyoruz. Yağmur yağdığında sulama yapan fıskiyelere artık son.

 

avbis nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön