Blog | S.S.S | Bizi Takip Edin |

Bursa Botanik Park Akıllı Sulama Projesi

bursa-botanik-park

Bursa Botanik Park

Bursa’da, 1998 yılında yeşil kuşak projesi kapsamında kurulan “Soğanlı Botanik Parkı”, kente geniş oksijen alanları, dinlenme ve sağlıklı spor imkanları sunmak amacıyla hizmete açılmıştır. Bu botanik parkı, 400.000 m2‘lik alanında yer alan 150 farklı türden 8000 ağaç, 76 türden 100.000 çalı, 20 türden 50.000 yer örtücü ve 27 türden 6000 gül ile Bursa Ovası’nı korumakla birlikte, bitkisel araştırmalara ve bilimsel çalışmalara açık bir parktır. Park içinde Japon bahçesi, İngiliz bahçesi, Fransız bahçesi, gül bahçesi, açelya-orman gülü bahçesi, kokulu bitkiler bahçesi, kaya bahçesi, renk bahçeleri, şekilli bitkiler bahçeleri gibi çeşitli temalı bahçeler bulunmaktadır. Bursa botanik park akıllı sulama projesi kapsamında bu güzide parkımızın dijital dönüşümüne sağladığımız katkıdan dolayı çok gururluyuz.

Bursa Botanik Park Akıllı Sulama Projesi

Parkların dijital dönüşümü, modern teknolojinin kullanımını içeren bir süreci ifade eder. Bu dönüşüm, parkların yönetimi, ziyaretçi deneyimi ve sürdürülebilirlik gibi alanlarda daha etkili ve yenilikçi bir yaklaşımı benimsemeyi amaçlar. Akıllı sensörler, mobil uygulamalar, güvenlik sistemleri, veri analizi ve diğer dijital araçlar, parkların daha verimli yönetilmesine, ziyaretçilere daha interaktif deneyimler sunulmasına ve doğal kaynakların daha etkili bir şekilde korunmasına olanak tanır.

Tüm bu amaçlar doğrultusunda bizde akıllı park, bahçe, peyzaj yönetimi noktasındaki çözümlerimizle güzide şehrimiz Bursa’nın gurur kaynağı parklarından Bursa Botanik Park‘ın dijital dönüşümünde sağladığımız teknolojik katkıdan dolayı çok memnunuz. Merkez haberleşme istasyonlarımız ile 400 dönümlük alanda 222 vana kontrol ünitelerimiz ile hem gece sulaması hem gündüz sulaması ile uzaktan akıllı bir şekilde peyzaj sulaması yapıyoruz. Kullanıcı dostu uygulamamız ile 7/24 uzaktan sulama izleme, kontrol etme ve dahası uçtan uca yönetme gerçekleştiriyoruz. 222 tane toprak nem sensörümüz ile parkın ihtiyacına göre sulama tahminleme ve hassas sulama yapıyoruz. Otomatik havuz doldurma gerçekleştiriyoruz. Kayıp, kaçak, arıza durumlarında sistemi otomatik durdurma ve kullanıcıya bildirim gönderme gibi aksiyonlar ile kayıp, kaçak, arıza süreçlerini önlüyoruz. Bursa’mıza hayırlı uğurlu olsun! 

 

Sürdürülebilir ve Akıllı Parklar esular ile mümkün!

bursa-botanik-park-2

Bursa Botanik park akıllı sulama projemizle ilgili aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

Bursa Botanik Park Akıllı Sulama Projesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön