Blog | S.S.S | Bizi Takip Edin |

Geniş Tarım Arazilerinde Elektrik Olmadan Otomatik Sulama

Geniş arazilerde sıralı otomatik sulama

Elektrik Olmadan Otomatik Sulama

Elektrik olmadan otomatik sulama, Geniş tarım alanlarında otomatik sulama yapar iken en büyük problem elektrik olmaması ve arazi geniş ve vanalar birbirinden uzak olduğu için kablolu otomasyon yapılamamasıdır. Tarımsal bölgeleri yapısı gereği otomasyonun zor olması ve sınırlı kaynakla tüm arazinin sulanabilmesi için farklı tip sulama çözümlerine ihtiyaç vardır.

Bu alanlarda etkin sulama yapabilmek için ek enerji ihtiyacı olmadan elektrik olmadan çalışabilecek vana ve senörleri kablolama yapmadan yönetebilecek otomatik sulama çözümlerine ihtiyaç var. Çünkü az olan sınırlı suyla arazinin etkin şekilde sulanabilmesi için çok noktadan sıralı sulama yapılması gerekmekte. Bunun içinde otomatik sulama çözümleri gerekmekte.

Aşırı sulama

Çok Noktadan Kablosuz Sulama Nedir?

Çok noktadan kablosuz sulama sulama alnında vanaları tek noktaya toplamadan arazide ayrık olarak yerleştirilmiş vanaların kablosuz olarak kontrol edilmesi yapılmaktadır. Geniş arazilerde vanaları tek bir yerde toplamak ek boru maliyet yarattığı için genelde ana bir hat çekilir ve su bu ana hat üzerinden araziye dağıtılır. Ve ha başlarına sulama bölgesini parçalamak için vanalar yerleştirilir. Damla sulama kullanılan bu yöntem ile daha az boru ve yer altı boru döşeme maliyeti ile sulama bölgesi su kaynağının sulayabileceği parçalara bölünmüş olur.

İşte maliyet açısından ve arazide kurulum açısından kolay yarattığı tercih edilen bu sistem geniş arazilerde kablolu otomasyon yapmayı zorlaştırmaktadır. Fakat yeni teknolojiler ile birlikte bu tür alalarda da daha pratik ve etkin sulama yapmak için kablosuz otomatik sulama çözümleri geliştirmekteyiz. esular olarak geliştirdiğimiz kablosuz akıllı sulama sistemi sayesinde bu tarz geniş sulama alanlarında çok noktadan kontrole imkan tanıyoruz.

Çok noktadan kablosuz sulama otomasyonu
Çok noktadan kablosuz sulama otomasyonu

Kablosuz Otomatik Sulama Nedir

Kablosuz otomatik sulama tek bir ifade ile vana sensör ve diğer birleşenlerin kablolama ihtiyacı olmadan yapılmasıdır. esular olarak geliştirdiğimiz kablosuz otomatik sulama ile geniş tarım alanlarında elektrik olmadan otomatik sulama yapmayı sağlıyoruz. Sadace pil ile çalışan güneş enerjisi ve elektriğe ihtiyaç olmayan vana ve sensörlerimiz sayesinde pratik otomatik sulama yapmak artık çok daha kolay.

Kablosuz otomatik sulama sistemimiz ile birlikte;

 1.  Vanları 5 km kadar kablosuz ve elektrik gerektirmeden kontrol edebilirsiniz.
 2. Pompalarınızı uzaktan kontrol edebilirsiniz.
 3. 10 km kadar arazinize kablosuz su sayacı, toprak nem senörü, basınç sensörü ve daha birçok sensörü kablolama ve elektrik ihtiyacı olmadan yerleştirebilirsiniz.
 4. Pratik şekilde sulama programı oluşturup kullanabilirsiniz.
 5. Sensörler ile geri beslemeli daha etkin sulama yapabilirsiniz.
 6. Pratik yapısı sayesinde kolayca kurup kullanabilirsiniz
Kablosuz otomatik sulama sistemi
Kablosuz otomatik sulama sistemi

Akıllı Kablosuz Otomatik Sulama Ürünlerimiz

Kablosuz pratik otomatik sulama için geliştirdiğimiz sistem il pratik sulama çözümü sunmaktayız.  En temelinde kullanmanız gereken ürünlerimiz.

 1. Kablosuz veri toplama ve kontrol ünitesi
 2. Kablosuz dahili pilli vana kontrol ünitesi
 3. Kablosuz toprak nem sensorü 
 4. Diğer kablosuz dahili pilli sensör üniteleri
 5. Pompa kontrol ünitesi
 6. Web ve mobil uygulama destekli sulama yönetim yazılımı

Akıllı Kablosuz Veri Toplama Ve Kontrol Ünitesi

Kablosuz veri toplama ünitemiz 10 km kadar sensör okuması 5 km kadar ise kablosuz olarak vana kontrolü gerçekleştirebilmektedir. Dahili şarjlı pili vardır. Elektrik kesintisi ve gece çalışmaya devam eder. 40 wat güneş paneli veya pompa istasyonundan elektrik ile beslenebilir.

GSM, Wifi veya Ethernet ile internet bağlantısı yapılabilir.  SMS özelliği sayesinde elektrik kesintisi basınç düşümü vana ve sensör arızları gibi durumlarda erken bildirim yapar. İntenet üzerinden veya mobil uygulama ve bluetooth bağlantısı ile yakından tüm ayarlamalr yapılır. Sulama işlemini internet bağlantısı kesilse daha pompaları, vanalrı ve sensörleri kontrol ederek otomatik olarak yapmaya devam eder.

Kablosuz veri toplama ve kontrol ünitesi
Kablosuz veri toplama ve kontrol ünitesi

Kablosuz Dahili Pilli Vana Kontrol Ünitesi

Dahili pilli kablosuz vana kontrol ünitemiz hidrolik latch selenoidli sulama vanalarını ve pivot motorlu hidrolik döküm vanalarını kontrol ederek sulama gerçekleştirmektedir. Kablosuz olarak kontrol edilir. İçerisinde bulunan pil ile 5 yıla kadar çalışma imkanı sunar. IP68 su geçirmez yapısı ile zorlu arazi koşullarında sorunsuz olarak çalışır. 

Kablosuz pilli vana kontrol ünitesi
Kablosuz pilli vana kontrol ünitesi

Kablosuz Toprak Nem Sensorü 

Dahili pilli kablosuz toprak nem kontrol ünitemiz ile toprak altı nemi  ve sıcaklığı ölçebilirsiniz. Kablosuz olarak kontrol çalışır. İçerisinde bulunan pil ile 10 yıla kadar çalışma imkanı sunar. IP68 su geçirmez yapısı ile zorlu arazi koşullarında sorunsuz olarak çalışır. Toprak altı probu paslanmaz çelik yapıda uzun ömürlüdür.

Kablosuz toprak nem sensörü
Kablosuz toprak nem sensörü

Toprak nem sensörünü özellikle arazinizin sulamasının sorunsuz şekilde gerçekleştiğini ve etkin sulama yapıldığını görmek için kullanmanız önelidir. Özellikle uzaktan yapılan sulamalarda tüm sistemin doğru şekilde çalıştığını ve arazide problem olmadığını gösterir. Kablosuz toprak nem sörnürü çözümüz sayesinde araziye istediğiniz kadar sensör yerleştirebilirdiniz. Özellikle eğimli arazilerde arazi çok noktadan takip etmeye imkan tanır.

Esular Çok Noktadan Akıllı Sulama Çözümü

 1. Kablolamaya ihtiyaç duymadan geniş arazilerde parçalı akıllı sulama
  otomasyon çözümü sağlar.
 2.  Tek su kaynağından sıralı olarak tüm araziyi kolayca otomatik sulama
  yapabilirsiniz.
 3.  Elektrik ihtiyacı olmayan ve dahili pil ile çalışan vana ve sensörler ile
  kolay bir şekilde otomatik sulama yapabilirsiniz.
Geniş arazilerde sıralı kablosuz otomatik sulama
Geniş arazilerde sıralı kablosuz otomatik sulama
Geniş Tarım Arazilerinde Elektrik Olmadan Otomatik Sulama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön