Blog | S.S.S | Bizi Takip Edin |

Kümes Takip Sistemi Ve Uzaktan İzleme

kumes-takip-sistemi-ve-uzaktan-izleme-

Kümes Takip Sistemi Ve Uzaktan İzleme

Kümes takip sistemi ve uzaktan izleme nedir?  Sensörler vasıtasıyla, sıcaklık, nem, hava akımı, negatif basınç, karbondioksit, su tüketim video görüntüsü, hareketlilik takibi verileri anlık olarak raporlayıp web ve mobil uygulamalarla uzaktan izleyip, olası bir durumda alarm sisteminin çalışıp bilgi vermesidir.

Tavuk yetiştiriciliğinde sensörler vasıtasıyla veri toplamak ve bunları yönetmek oldukça önemlidir, tek kriter hayvan ölümlerini engellemek değil, verim elde edebilmesi için kümeslerde  doğru ısı ve nem dengesini de kurmaktır. Sistemde sorunsuz ölçüm yaptığı için sürünün cinsine ve gününe göre doğru değerleri tutturmak için uyarı (sms, e-posta) yardımı ile mesajları verir.

Ölçülebilen Değerlerden Bazıları;

  • Sıcaklık değeri
  • Nem değeri
  • Karbondioksit değeri 
  • Su Tüketim İzleme
kumes-takip-sistemi-ve-uzaktan-izleme-

Kümeslerde Sıcaklık Ve Nem İzleme

http://sıcaklık ve nem izleme ürünümüzhttps://esular.com/urun/kablosuz-pilli-nem-sicaklik-sensoru-smart-serisi/Kümeslerde  sıcaklık ve nem izleme, kümes ortamlarında sıcaklık ve nemin kanatlı hayvanlar için sürekli ayarlanması yumurta üretiminde; kalite, üretim sayısı ve karlılığı artıran etkenlerden biridir. Hayvanların bulunduğu ortamlarının iyileştirilmesi hayvan sağlığını ve üretim kalitesini doğrudan etkilemektedir. Sıcaklık ve nem takip cihazları, hayvan ölümlerini önlemek ve hayvan sağlığını korumak için oldukça önemlidir. Sıcaklığın, nemin sensörler yardımıyla 7/24 takip edilmesi, sıcaklık ve nem değerlerinin raporlanarak sürekli ideal düzeyde tutup  kalite standardı web ve mobil uygulama yardımıyla korunur.

Kablosuz Pilli Nem-Sıcaklık Sensörü-Smart Serisi

kumes-takip-sistemi-ve-uzaktan-izleme-

Kümes Karbondioksit İzleme

Kümeslerde karbondioksit izleme, tavuk kümesleri gün geçtikçe büyüyor ve üretim maliyetleri de artmaya devam ediyor. Kümeslerin büyümesi dolayısıyla artan tavuk yoğunluğu ortamdaki karbondioksit miktarını arttırıyor. Hayvan sağlığı ve verimlilik için karbondioksitin optimum seviyede tutulması gerekir. Kullanılan yenilikçi sensörler sayesinde karbondioksit miktarını sürekli takip ederek  iyi ve dengeli bir havalandırma yapmayı sağlıyor.

Kablosuz Pilli CO2-Nem-Sıcaklık Sensörü-Smart Serisi

kumes-takip-sistemi-ve-uzaktan-izleme-

Kümeslerde Su Tüketimini İzleme

Kümeslerde su tüketimini izleme, su akış sensörü ile su tüketimi kontrol edilir, Su tüketimini izlemek, anormal artış ve düşüşleri görmek sürü sağlığı ve performansı hakkında çok faydalı oluyor.

Kümes Alarm ve Raporlama Sistemi

Kümes alarm ve raporlama sistemi, kullanılan sensörler sayesinde kümeste olması gereken tüm değerler optimum düzeyde tutuluyor. Toplanan verileri internet üzerinden server’a kaydederek analiz edilerek raporlama yapılır. Olağanüstü durumlarda sistem kullanıcıya uyarı verir. 

kumes-takip-sistemi-ve-uzaktan-izleme-
Kümes Takip Sistemi Ve Uzaktan İzleme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön