Blog | S.S.S | Bizi Takip Edin |

Tarımın Rahatsız Edici Yaş Sorunuyla Teknoloji Nasıl Mücadele Ediyor?

Tarımın Rahatsız Edici Yaş Sorunuyla Teknoloji Nasıl Mücadele Ediyor?

Teknoloji, çiftçilerin emeklilik yaşı yaklaştıkça çiftçi olmanın ne anlama geldiğine dair uzun süredir devam eden görüşlere meydan okuyor. Ve bu iyi bir şey. 

Çiftçilerin yaş ortalaması giderek çok yükseliyor.  Çiftçiler yaşlandıkça ve daha azı tarımla uğraştıkça, iklim değişikliğine ve fahiş fiyatlara katkıda bulunan uzun ve karmaşık tedarik zincirlerine daha da bağımlı hale gelme riskiyle karşı karşıyayız. 

Kırsal alanlardaki gençlerin kariyer yapmak için evden ayrılması, taşınması nedeniyle onlarca yıldır büyüyen bir sorun olmuştur. Ancak emeklilik yaşı yaklaşan bir çiftçinin ortalama yaşıyla bile, ufukta umut var. İklim değişikliği ve artan nüfusla karşı karşıya kalan çiftçiler , ticareti canlı tutmak için sürdürülebilir teknolojilere yatırım yapıyor ve bu süreçte yeni nesil yetenekleri kendilerine çekiyorlar.

Bilinçli Çiftçiler Sahada Yer Buluyor

Tarımla daha az insan uğraştıkça, çiftçiler sıkıntıyı hissediyor. Artan nüfusu daha az emek, daha az girdi ve daha kötü hava koşullarıyla beslemek için daha fazla iş yapmak zorunda kalıyorlar.

Aslında, geniş kapsamlı bir araştırmayla , gençlerin çiftçi olmak konusunda tereddüt etmelerinin başlıca nedenlerinden birinin, yüksek öğrenim ve beyaz yakalı işlere yönelik arzuları olduğunu bulundu. İyi haber şu ki, çiftlikler daha fazla teknolojiyi entegre ettikçe, teknoloji uzmanlarının sistemleri çalıştırması için artan bir talep var  ve Y kuşağı ile Z kuşağının sahaya girmesi için artan bir ilgi var.

Detaylı bilgi için,

https://www.entrepreneur.com/article/422433

Adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tarımın Rahatsız Edici Yaş Sorunuyla Teknoloji Nasıl Mücadele Ediyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön