Blog | S.S.S | Bizi Takip Edin |

Verimli Havuz Doldurma

Pilli-havuz-seviye-tepit-sensörü-nasil-calisir-esular-6

Verimli Havuz Doldurma

Akış, basınç, havuz seciyesi değerlerini ölçüyoruz, kablosuz geniş alan kontrol alt yapımız ile sondaj veya diğer pompaları kontrol ederek havuzlarınız daha verimli dolduruyoruz. Enerji tüketimini %50’den daha fazla tasarruf yapmanızı sağlıyoruz.

Havuz Doldurma

Pompa Kontrol Panolarımız

Gerekli kapasitedeki sürücüler sayesinde gateway üzerinden kablosuz şekilde komut alan ve bilgi gönderen panolarımız, pompaların daha sağlıklı ve daha verimli şekilde çalışmasını sağlar. Pano içindeki kontrol ünitemiz, basınç ve kuyu seviye sensörlerinden gelen veriler ışığında anlık su taleplerini karşılamak için pompalar üzerinde frekans kontrolü sağlar. Basınç, kuyudaki su seviyesi, su sayacından gelen sarfiyat ve debi değerleri web arayüzünde kullanıcıya sunulur ve gerekli durumlarda alarm bilgisi verilir.


Kuyu Kontrol Panolarımız:

 • 0-16Bar arası çalışan 4-20mA çıkışlı
  basınç sensörleri
 •  Pulse çıkışlı su sayaçları
 •  4-20mA çıkışlı hidrostatik seviye
  sensörleri
 •  Rs-485 çıkışlı enerji analizörleri
  sayesinde kuyu hakkında detaylı bilgiler
  toplarken;
 •  Yüksek kapasiteli sürücüler
 •  Esular vana kontrol uniteleri
  sayesinde su akışı üzerinde tam kontrol sağlar.

Akıllı Sensör Ve Kontrol Çözümleri İle Tasarruf

Daha kolay bir kontrol sağlayan çözümlerim sayesinde enerji optimizasyonu sağlayabiliyoruz. Geniş alan kapsama sağlayan kablosuz akıllı kontrol çözümlerimiz sayesinde çok uygun maliyete çözüm üretebilmekteyiz.

Verileri İşleyen Yapay Zeka

Sahip olduğumuz yazılımlar ve yapay zeka sayesinde verileri işliyor enerji ve su optimizasyonu için maksimum çalışmayı yapıyoruz. Su temelli enerji tüketim yönetimi yazan yapay zekamız ile enerji tüketimlerinizi %30’dan daha fazla azaltabiliyoruz.

Su Tüketimi Ve Sulamada Enerji Verimi

Günümüzde su üretimi, sulama ve diğer su ile ilgili süreçteki en önemli problemlerden bir tanesi de enerji tüketimidir. Özellikle damla sulama, spring sulama yöntemlerinde suyu basınçlandırmak için pompa kullanılması gerekir. Bu pompalarda uzun sulama süresi boyunca çalışır. İşte gereksiz sulama bu noktada elektrik tüketimini artırmaktadır. Bu noktada yine patlak, kaçak gibi durumların tespit edilememesi ve zaman içinde su kaynağında veya pompalardaki performansların takip edilmemesi de buradaki gereksiz maliyeti ve kaynak israfını artırmaktadır.

Bu noktada esular olarak geliştirdiğimiz akıllı sulama ve su yönetim yazılımlarımız ve sensörlerimiz ile hem sulama performans takibi yapıyoruz hem de enerji optimizasyonu yaparak daha fazla fayda sunuyoruz. Maksimum fayda ve daha iyi bir dünya için geliştiriyor üreticilerimizle birlikte üretiyoruz. 💦

Verimli Havuz Doldurma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön