Blog | S.S.S | Bizi Takip Edin |

Akıllı Sulama Sistemi Nedir ?

akıllı sulama sistemleri

Akıllı Sulama Sistemi Nedir ?

Akıllı sulama sistemleri, tüketim su ihtiyaçlarını en verimli ve etkili şekilde karşılamak için gelişmiş teknolojilerden faydalanan modern bir sulama yöntemidir. Bu sistemler, sensörler, hava durumu verileri, toprak nemi ölçümleri ve çeşitli çözümler kullanarak sulama sürecini otomatik olarak optimize eder. Amaçlanan, ihtiyacı olan kadar suyu, doğru zamanlarda ve dağıtım sağlayarak su israfını koruma ve yönetim verimliliğini artırmadır.

Akıllı sulama sistemleri, geleneksel sulama yöntemlerinden farklı olarak, belirli aralıklarla manuel müdahaleye ihtiyaç duymadan, kendi kendine çalışır. Sensörler, topraktaki nem oluşumlarını sürekli olarak izler ve hava durumu tahminlerini değerlendirir. Bu veriler, sistemin otomatik olarak ne zaman ve ne kadar su bildiriminin belirlenmesine yardımcı olur. Ayrıca bu sistemler, mobil uygulamalar veya web dağıtımları üzerinden uzaktan izlenebilir ve kontrol edilebilir, bu da

Akıllı sulama verimliliği arasında su tasarrufu, enerji verimliliği, bitki sağlığının değeri ve iş gücü maliyetlerinin azalması bulunmaktadır. Aynı zamanda su stabilitesinin sürdürülmesini teşvik ederek yoğunluk etkilerini de en aza indirir. Modern tarımın vazgeçilmez bir parçası haline gelen akıllı sulama sistemleri, geleceğin tarımında önemli bir rol oynamaya devam edecekti

Akıllı-sulama-teknolojileri

Akıllı Sulama Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Günümüzde tarım ve peyzaj yönetimi, teknolojik olarak sunulan yeniliklerle daha verimli ve sürdürülebilir hale geliyor. Esular olarak, akıllı sulama sistemleriyle ilgili çözümlerle hem su tasarrufu sağlayan hem de bitki yetiştirebileceğiniz en üst düzeyde sürdürüyoruz.

Akıllı Sulama Sistemlerinin Avantajları

  • Su Tasarrufu
  • Verimlilik ve Zaman Tasarrufu
  • Optimum Bitki Sağlığı
  • Enerji Tasarrufu
  • Çevresel Sürdürülebilirlik
  • Uzaktan erişim ve yönetme imkanı
  • Tuzluluk sorunu ile mücadele
  • Patlak, aşırı basınç, kayıp ve kaçak durumlarının önüne geçilmiş olunur.
  • Bitki ve ürün kaybı gibi sürprizleri ortadan kaldırır.
  • İşçilik maliyetini azaltır.

Sunduğumuz gelişmiş çözümler sayesinde su tasarrufunu maksimuma çıkarıyor, bitki geliştiricilerini optimize ediyor ve büyümeyi sürdürülebilir hale getiriyoruz.

Esular’ın Akıllı Sulama Sistemlerindeki Üstünlüğü

1. Teknolojiye Dayalı Verimlilik: Esular olarak, en son çözümü kullanarak geliştirdiğimiz akıllı sulama sistemleri, kullanıma ihtiyaç duyulduğu su miktarının hassas bir şekilde belirlenmesi. Bu sayede suyun verimli bir şekilde korunmasını sağlar, su kaynaklarını korur ve koruyucu bir sulama çözümü sunar.

2. Güçlü Otomasyon ve Kontrol: Merkezi kontrol istasyonlarımız, GSM üzerinden her türlü koşulta sistem sürekli olarak çalışmayı sağlar. 10 km’ye kadar mesafeki valf ve sensörleri kontrol edebilme özelliği ile geniş alanlarda etkin sulama yönetimi sağlarız. Ayrıca sistemlerimizde bulunan 4 pompa kontrol çıkışı, 2 su sayı girişi ve 2 adet 4-20 amp basınç sensör girişi gibi özelliklerle profesyonel tarım uygulamalarına yönelik çözümler sunarız.

3. Müşteri Odaklı Çözümler: Esular olarak, portföyüne göre seçilebilir ve modüler yapıda olan sistemler geliştiriyoruz. 128 valf ve sensör desteği ile büyük projelerde bile esneklik sağlarız ve en iyi çözümü sunarız.

Geleceğin Tarımını Şekillendiriyoruz

Esular olarak, akıllı sulama ve gübreleme otomasyon sistemlerinde sunduğumuz çözümlerle tarımın ve peyzaj yönetiminin gençliklerini şekillendiriyoruz. Teknolojiyi en etkin şekilde kullanarak, sürdürülebilir ve verimli bir tarım anlayışını yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımımızla fark yaratıyoruz.

Akıllı Sulama Sistemi Nedir ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön