Blog | S.S.S | Bizi Takip Edin |

Geniş Tarım Arazilerinde Akıllı Sulama Sistemleri

akilli-sulama-cozumleri

Geniş Tarım Arazilerinde Akıllı Sulama

Tarım sektöründe akıllı sulama çözümleri, geleneksel sulama yöntemlerine kıyasla verimliliği artıran modern bir yaklaşım sunmaktadır. Geniş tarım arazilerinde, su kaynaklarının optimum şekilde kullanılması ve bitkilerin su ihtiyaçlarına uygun sulama yapılması büyük önem taşır. Akıllı sulama sistemleri, sensörler, veri analitiği ve otomasyon teknolojilerini bir araya getirerek çiftçilere daha etkili ve sürdürülebilir bir sulama deneyimi sunar. Geniş tarım arazilerinde kullanılan akıllı sulama konsepti envai çeşit bileşen içermektedir. Bunları aşağıdaki görselden görebilirsiniz. Tabi herseyini başında akıllı sulama yapmak için dijitalleşmeyi merkeze oturtmak kaçınılmaz. Bununla beraber akıllı sulama yapmak için arazideki birçok birbirinden bağımsız bileşeni birbirine bağlanmanız gerekiyor. Bunu yapmakta söylenildiği kadar kolay bir iş değil. Bu içeriğimizde tüm tarım arazileri için bilhassa geniş tarım arazileri için akıllı sulama başta olmak üzere akıllı tarım ve verimlilik adına yaptığımız çalışmaları detaylandıracağız.

Esular olarak, tarım ve su yönetimi sektörlerini dijitalleştirerek, veri tabanlı kararlarla su ve gübre kaynaklarının daha verimli kullanılmasını ve sürdürülebilir tarıma öncülük etmeyi amaçlayan bir yapay zeka destekli su ve enerji yönetim platformu sunuyoruz. Ürünlerimiz, bulut tabanlı, yapay zeka destekli yazılımlar ile entegre edilmiş donanım ve yazılım çözümlerinden oluşuyor. Tarım Arazilerinin Sulaması İçin Uçtan Uca Çözümler Sunuyoruz. Bunlar; 

akilli-sulama-cozumleri
  • Merkez Kontrol Ünitesi ile Sulama Kontrolü: Harici enerjiye ve kablolamaya gerek olmadan izleme, kontrol ve yönetim işlemini kablosuz olarak gerçekleştiren cihazımızdır. Tarım alanlarında en büyük problem enerji ve kablolamanın maliyetli ve kullanışsız olmasıdır. esular olarak geliştirdiğimiz sulama yönetim sistemimiz tamamen kablosuz yapıdadır. Sulama işlemini gerçekleştirmek için vana kontrollerinin gerçekleştirilmesi ve sensör verilerin toplanması tamamen kablosuz olarak gerçekleştirilir. Bu sistem yapısı sayesinde sistemin kurulumu çok kolaydır.
  • Çok Noktadan Vana ve Pompa Kontrol Sensör Verisi Toplama: Hem vana hem de pompa kontrol süreçlerimizin tamamı da sistemimizin mentalitesi gibi kablosuz gerçekleştirilmektedir. Vana kontrol ünitelerimizin tak&çalıştır yapısı sayesinde hemen devreye alabilirsiniz. Kablosuz, uzun pil ömrü ile bir sezon boyunca bir sıkıntı yaşamadan sulama sürecinizi otomatik gerçekleştirebilmeniz mümkün. Pompa kontrol kısmında da pompalarınızın uzaktan akıllı ve otomatik bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Bu sayede verimli ve otomatik havuz doldurumu gerçekleştirebilirsiniz. Pompalarınızı korumaya almış olursunuz. 
  • Nem Kontrolü ile İhtiyaç Kadar Sulama: Toprak nem sensörleri, tarımsal verimliliği artırmak için önemli bir araçtır. Kablosuz pilli Toprak Nem Sensörümüz toprağın nemini ölçer. Bitki yeteri kadar sulanmış mı bunu tespit eder. Ek olarak nem kontrolü ile ürünün ihtiyacına göre sulamayı doğru zamanda uzaktan yapmanızı sağlar. Sensörün çalışabilmesi için herhangi bir harici enerjiye ve kablolamaya gerek yoktur. Daha detaylı bilgiye toprak nem sensörü içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
akilli-sulama-cozumleri
  • Akış ölçümü ile patlak, kayıp, kaçak takibi yapabilirsiniz. Sistemimiz bu gibi arıza durumlarını minimize eder. Böyle bir durumda da sisemi otomatik olarak durdurur ve kullanıcıya alarm gönderir. Bu sayede arazinize gittiğinizde herhangi bir sürpriz yaşamazsınız.
akilli-sulama-cozumleri

Geleneksel sulama yöntemlerinde suyun geniş alanlara eşit olarak dağıtılması, su kaynaklarının israfına ve verimsiz kullanımına neden olma olasılığı çok yüksek. Akıllı sulama sistemleri ise toprak nem sensörleri, iklim istasyonu gibi cihazların aracılığıyla anlık verileri toplar ve bitkilerin su ihtiyaçlarına özel olarak sulama yapar. Bu sayede su kaynakları daha verimli bir şekilde kullanılırken, bitkilerin sağlığı ve verimi de artar. Biz de esular olarak tüm bu süreçleri bir tık öteye taşıyıp tüm süreçlerinizi uzaktan yönetmenize olanak sağlayan dijital çözümler sağlıyoruz. Bunu da olabildiğince basit, kablosuz, maliyeti uygun bir şekilde sunuyoruz. Çözümlerimiz sayesinde içiniz rahat şekilde Gece Sulaması yapabilirsiniz. Mevcuttaki çiftçilerimiz aktif şekilde gece sulaması yapıyorlar. Ürünlerimiz ve Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Geniş Tarım Arazilerinde Akıllı Sulama Sistemleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön