Blog | S.S.S | Bizi Takip Edin |

Otomatik Sulama Sistemi Nasıl Çalışır?

Akıllı-sulama-teknolojileri

Otomatik Sulama Sistemi Nasıl Çalışır ?

Otomatik sulama sistemi nasıl çalışır, otomatik sulama sisteminin çalışma modelinde, IoT, mobil İnternet, LORA ve uzaktan algılama izleme gibi teknolojileri entegre eder. Otomatik kontrol vanaları uzaktan kablosuz olarak çalışır. Sulama suyundan  %50’den fazla su tasarrufu  ve %30-40 enerji tasarrufu etmek için bitkilere toprak tipine ve hava koşullarına göre doğru miktarda su sağlar. Otomatik sulama sistemi çalışma prensibi ağırlıklı olarak sensör teknolojisi, kablosuz otomatik kontrol teknolojisi ve bilgisayar teknolojisi gibi çeşitli teknolojileri içermektedir. Yağmurlama sulama ve damla sulama gibi akıllı sulama yöntemleri ile birleştirilir.

Otomatik Sulama Sistemi Bileşenleri

Otomatik sulama sistemleri, gelişmiş güçlü teknolojik bileşenlerden oluşur.

İzleme Bölümü

Otomatik  sulama sistemi için çeşitli sensörler izleme birimleridir. Ana sensörler toprak nem sensörü, rüzgar hızı sensörü, su seviyesi sensörü, buharlaşma sensörü, yaprak ıslaklık sensörü, yağmur ve kar sensörü ve veri toplayıcıdır.

Kontrol Bölümü

Çeşitli kontrol vanaları, otomatik sulamanın temelidir. Uzaktan müdahaleyi sağlar. 

İletim parçası

İzlenen veri sinyali ve komut sinyali merkez kontrol ünitesine iletilir. Lora kablosuz iletimi kullanılıyorsa, iletim kısmı lora ağ geçidi ve veri toplayıcıdır. Ev wifi kullanıyorsanız, iletim kısmı yönlendirici ve izleme ana bilgisayarıdır.

Web Ve Mobil Uygulama

Genellikle veri sıralama ve analizi için bir yazılım sistemidir. Verileri analiz edebilir, verileri depolayabilir ve kontrol talimatları verebilir. Platform yazılımı, cep telefonu ve bilgisayar işlemlerini destekler.

Otomatik sulama sistemleri ve akıllı sulama sistemleri ile ilgi diğer yazılarımız.

Akıllı Su Kontrol Teknolojileri

Otomatik Sulama Sistemi Nasıl Çalışır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön